X
تبلیغات
زولا

ایده های قشنگ , آقایان مشنگ و باقی ماجرا

شنبه 19 اردیبهشت 1394 ساعت 23:15عرضم به حضور با سعادتتان که در راستای حفظ ثروت ملی و بازیافت زباله و جنگل چقده قشنگه و درخت ها را نبریم و اینها ، در محل کار همراه با همکارانمان بر آن شدیم که با تکیه بر درک و شعور بالای خودمان دست به جداسازی زباله ها بزنیم . از آنجایی که عمده  زباله ی تولیدی در شرکت ما از جنس کاغذ می باشد این امر در نظرمان , عمل بسیار پسندیده ای می نمود . 

باز هم در همین راستا همکار جانمان گوشی تلفن بر دست گرفته و با شهرداری تماس حاصل فرمودند . شهرداری همکار جانمان را به شهرداری منطقه ارجاع دادند . شهرداری منطقه هم فرمودند که باید با سازمان بازیافت زباله تماس گرفته شود . آقای سازمان بازیافت زباله هم فرمودند که با آقای سازمان تفکیک از مبدا اینها تماس بگیرید . و بالاخره همکارمان توانستند طی یک عملیات چند مرحله ای به سازمان اصل کاری متصل شوند . 

آقای سازمان تفکیک از مبدا ضمن تقدیر و تشکر فراوان از همکارمان و تعریف از فرهنگ بالای مجموعه ی ما به ایشان قول همکاری داده و قرار بر این شد که سطل زباله ای جهت این کار به مجموعه ی ما تخصیص داده شود تا زباله های کاغذی خود را در آن بریزیم و همکارهای آقای سازمان تفکیک از مبدا اینها هفته ای یک بار بیایند و سطل مذکور را خالی کنند .

حدود یک هفته ای طول کشید تا همکاران آقای سازمان تفکیک از مبدا آدرس مارا بیابند . آقا آن روزی که زنگ واحد ما زده شد  و گفتند که از آن سازمان تشریف آورده اند ، قند توی دل ما آب شد . همگی جلوی درب ورودی جمع شدیم تا سطل مذکور را زیارت کنیم ولی دیدیم که خبری از سطل نیست و به جایش چیز سفیدی در دست همکاران آقای سازمان تفکیک از مبدا به چشم میخورد . بعد با خودمان گفتیم شاید قرار است دگمه ای چیزی فشرده شود و آن شی سفید تبدیل به سطلی گردد ولی بعد متوجه شدیم که در میهن عزیزمان هنوز چنین چیزی اختراع نگشته است گویا ! خلاصه ما وقع را جویا شدیم و آن مردان فرمودند که سازمان تفکیک از مبدا ما دو نفر را همراه با دو عدد گونی دست اول اعلا به حضور شما فرستاده اند تا زباله های خود را بریزید داخل اینها و ما آنها را با خودمان ببریم .ما هم با تعجب گفتیم که حتما اشتباهی رخ داده است و قرار بوده آقای سازمان تفکیک از مبدا برای ما سطل بفرستند تا ما روزانه زباله های خود را جمع آوری کنیم . آن آقایان هم فرمودند که ما میرویم و انشالله با سطل برمیگردیم .

باز هم یک هفته ی تمام منتظر ماندیم و وقتی دیدیم خبری نشد همکار جانمان دوباره دست به گوشی شدند و آقای سازمان تفکیک از مبدا را یافتند . اینبار آقای سازمان تفکیک از مبدا نه تنها تقدیر و تشکری ننمودند بلکه فرمودند : " که مگر شهر هرت است که به هرکسی که از راه میرسد یک سطل بدهیم . ما نمیتوانیم سطل های گران قیمت مان را که دانه ای 20 - 30 هزار تومان برایمان آب خورده است دست هر کسی بدهیم . ما اصلا از کجا بدانیم که شما که هستید و از دریافت سطل زباله چه مقاصد شومی در سر دارید . شما اول باید یک درخواست رسمی بنویسید و نوع فعالیت و میزان کاغذ باطله و منظورتان را از تولید این مقدار کاغذ باطله و مقاصد شومتان را شرح دهید و  سپس درخواست مزبور را به سازمان  X بفرستید . پس از آن ، سازمان X  نامه را به سازمان  Y  میفرستد . سازمان Y درخواست شما را بررسی کرده و اگر صلاح دانستند شما را میگذارند داخل صف تا نوبت دریافت سطل تان برسد . الکی که نیست ، فرهنگ سازی و همه گیر نمودن رفتارهای والای اجتماعی باید با رعایت اصول صورت گیرد . نمی شود که هر کسی از جایش بلند شد فرهنگش را بالا ببرد . "

و این گونه شد که کاغذ باطله های ما در گوشه ای از انباری شرکت دارند هوا میخورند و روز به روز تکثیر می شوند و آقای سازمان تفکیک از مبدا هم مشغول فرهنگ سازی اصولی هستند !


پ ن :


1 - به نظر ما دست استکبار جهانی آقای سازمان تفکیک از مبدا را چیز خور کرده است ! ما میدانیم همه اش زیر سر آنهاست !


2 - بدینوسیله از همکار جانمان که ما را در تهیه و تدوین متن فوق یاری نمودند تشکر فروان می نماییم. 
نظرات (9)
دوشنبه 8 تیر 1394 ساعت 00:46
سلام ، خوشحال شدم از آشنایی باهاتون. من هم مدتیست توی خونه جدا میکنم علیرغم گیرهای همسر جان اما طبق تحقیقی که مشابه شما به عمل اوردم بهم گفتند زباله ها بالاخره تفکیک میشن ووقتی خشک وتر قاطی نباشه راحت جدا میشن من هم فقط خشک وتر رو جدا میکنم وشب دم در میذارم.این از وظیفه ما بقیه اش با اونها..البته من هم گفتم لا اقل بگید چه رنگ نایلون زباله ای که بگیریم جدا کنیم گفتن بله اینجوری خوبه اما پاسخ جدی ندادن.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود بر شما دارچین عزیز
شنبه 16 خرداد 1394 ساعت 20:40
عجب
بابا خودتون یه سطل بگیرید بی خیال اونا
امتیاز: 0 0
پاسخ:
واللا ما از اولش همین کارو میکردیم خودشون اصرار کردن ! :|
سه‌شنبه 12 خرداد 1394 ساعت 00:39
:/ جای هر گونه فرهنگسازی را بر ما بسته اند گویا
امتیاز: 0 0
پاسخ:
:|
شنبه 9 خرداد 1394 ساعت 13:06
حالا نمی شد از اون گونی استفاده کنید....لابد بعدشم باید خودتون می رفتید تحویل می دادین
پست قشنگی بود ممنون
امتیاز: 0 0
پاسخ:
میشد استفاده کنیم ولی گونی رو نمیخواستن بدن دست ما . آورده بودن که پرش کنیم با خودشون ببرن .
دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 14:57

من دیگه حرفی ندارم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
منم ندارم
پنج‌شنبه 24 اردیبهشت 1394 ساعت 12:43
سلام
خوبی ؟
یه نفس همه وبلاگتو خوندم
شاد باشی همیشه عزیزم
امتیاز: 1 0
پاسخ:
سلام بر دزیره ی عزیز . لطف کردی که وقت گذاشتی . راستی خیلی خوش اومدی .
سه‌شنبه 22 اردیبهشت 1394 ساعت 06:55
منم از این طرح بازیافت زباله ها گله دارم.ایام نوروز وخانه تکانی چند کیلو کارتون ووسایل بازیافتی را جمع کردم و وقتی ماشین بازیافت اومد توکوچه مون در سه مرحله رفتم وآمدم تا آشغالها روتحویل وانت بازیافت بدم در کمال ناباوری. به جاش دوعدد پلاستیک سطل زباله دو بسته کوچک نمک گرفتم.
دیگه بازیافتی جمع نمیکنم .شب بزارم دم در با آشغالها سنگین ترم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 ساعت 11:44
واقعا جای تاسف داره
دپرس شدم از این برخوردا !!! اونوقت میگن چرا فرهنگ پایینه چرا پیشرفته نیستیم!
امتیاز: 0 0
پاسخ:
یکشنبه 20 اردیبهشت 1394 ساعت 00:24
کار هر کس نیس کاغذ اندوختن، فهم والا خواهد و سطل کهن، (میگن این و زدن رو سردر اتاق آقای مسئول سازمان x )
امتیاز: 0 0
پاسخ:
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد